sobota, 07 maja 2005
Szkoła miłości.

       Jeżeli myślicie , że miłość to ckliwe wiersze , czy piękne słowa wyciskające łzy u słuchaczy,to się mylicie! Największa miłość , ta prawdziwa nie jest dla ludzi słabych i niechętnych do nauczenia się jej.Umieściłam tutaj teksty bardzo różne , łączy je jedno : Mowa w nich o miłości tej prawdziwej , twardej , obowiązkowej , odpowiedzialnej .Zapraszam do przeglądania zawartości bloga.

       Wszystkie teksty mówią o tym co to jest miłość lub co miłością nie jest. Trzeba nieraz czytać między wierszami , wiele rzeczy nie da się wypowiedzieć  wprost .Wielu ludzi sądzi iż bardzo dobrze wiedzą co to jest miłość  , a ilu ludzi tyle zdań na ten temat , a ja Wam mówię , że miłość jest jedna , zawsze ta sama , niezmienna , wieczna . I ma tylko jedno źródło czy to się komuś podoba czy też nie . Tym źródłem jest Bóg.Nawet jeżeli ktoś jest tego nieświadomy , lub wręcz twierdzi , że jest niewierzący a mimo to zakochany  z odwzajemnieniem , i Bóg nie ma nic do tego to te teksty , które tutaj zamieściłam wyraźnie mówią , że nawet w takim przypadku jednak Bóg ma do tego wszystko. Cóż każdy ma prawo wyboru , jest wolny i jego to sprawa czy uzna źródło miłości czy też je odrzuci . Lecz niech będzie przynajmniej świadomy co odrzuca , kogo odrzuca , co traci w związku z odrzuceniem Miłości.Ponieważ to Bóg jest Miłością . To On wymyślił miłość! Nie bez przyczyny! My mamy kochać drugiego tą Bożą miłością. Wtedy nie zawiedziemy nikogo.Nie zawiedziemy tej jedynej nam najdroższej osoby na świecie , którą pokochaliśmy z odwzajemnieniem. To na tej osobie nam zależy najbardziej. To dla niej i dla miłości jesteśmy gotowi na wszystko. Gotowi do największych poświęceń i ofiar.

        No tak ale jak to wygląda w praktyce? Często brakuje nam cierpliwości , sił , chęci . Uważamy to za trudne , wręcz nie do wytrzymania. Pytamy się dlaczego to ja mam dźwigać to wszystko sama czy sam ,a ona a on  co robi z tą moją miłością? Co począć z miłością odrzuconą , niechcianą , nieodwzajemnioną . To wszystko jest takie bolesne .W takim stanie ducha osoby , która kocha ,ciężko jej powiedzieć , kochaj mimo wszystko. Kochaj nawet jeśli Cię już nie chce , dotrzymaj wierności aż do śmierci i pozostań samotna przez całe życie ale za to w niebie nie spotkasz dwóch mężczyzn których kochałaś tylko tego jedynego , a Bóg powie: przynajmniej byłaś wierna. Ja się pytam , kto w dzisiejszych czasach tak myśli , tak kocha , zachowuje taką wierność właśnie? I odpowiadam : Niewielu. Nie każdego na to stać. Nie każego stać na odpowiedzialność za drugą osobę , nie każdego stać na ponoszenie ofiar .

       A co to znaczy ofiara we wspólnej miłości? To konieczność , to rzecz nieuchronna , każdy kto kocha naprawdę tego doświadczy . Ponosimy ofiarę kiedy np. mąż wyjeżdża na długo za pracą ,  nieraz nawet za granicę .Żona zostaje z dziećmi . Każde z nich ma wiele do zrobienia . Każde z nich i wspólnie patrzą w przyszłość .Wspólną przyszłość. Bez tego patrzenia w ich wspólną przyszłość nic by nie miało sensu. Dlatego się wspierają , pomagają sobie , dla wielu to naturalne , tak powinno być. Albo inny mąż innej żony decyduje  się robić karierę dla ich wspólnej lepszej przyszłości , także oboje ponoszą ofiary , bo mniej czasu , i coraz mniej czasu na bycie ze sobą , na rozmowy , które tak uwielbiali , na kino , wspólne wyjazdy . Nie mówiąc już o dziecku , które ojca widuje coraz rzadziej , który jest w domu gościem . A matka dziecka nie narzeka , pracuje także , pomaga mężowi . To ona wspiera i pomaga w karierze męża . Tak jak żona Tatarkiewicza , która gromadziła stosy materiałów do prac męża . Znała filozofię tak samo dobrze jak mąż , mimo , że nie ksztaciła się w tym kierunku, sama się uczyła by móc pomóc mężowi . Ona docierała do męża poprzez filozofię . I to jest prawdziwa miłość!

      Nie ckliwe  wzdychanie , sex , czy karmienie się marzeniami o prawdziwej miłości , karmienie się muzyką , wierszami , a potem twarde zderzenie z rzeczywistością i rozpada nam się cały świat. Marzenia są dobre jeśli zamienimy je na cele . Dobry jest sex z mężem bo umacnia więzi . Dobre jest karmienie się muzyką , wierszami , literaturą , jeśli ubogaci to naszą miłość. To wszystko jednak nie może zastąpić obowiązku , pracy i pracy nad sobą w celu eliminowania wad i lenistwa każdego rodzaju , odpowiedzialności . Prawdziwa miłość jest wymagająca ! 

cdn.